Ikkunat, ovet, keittiöt, kylpyhuoneet ja tilajärjestelmät

Suomalainen Domus Yhtiöt Oy on maamme johtavia ikkuna-, ovi- sekä keittiö-, tilajärjestelmä- ja kylpyhuonekalusteiden valmistajia. Jokainen Domus-tuote on yli 60-vuotisen kokemuksen ja rohkeasta uuden luomisesta syntyvän tuotekehityksen tulos.

Domuksella perinteisen puusepänteollisuuden osaaminen yhdistyy nykyaikaisiin materiaaleihin ja tuotantoprosessiin, jonka eri vaiheissa pyritään minimoimaan ympäristövaikutukset. Domukselta asiakas saa yhdellä oven avauksella ikkunat, ovet, keittiöt, kylpyhuoneet  sekä tilajärjestelmät. Domus on rakentajien ja remontoijien luotettava yhteistyökumppani, joka toteuttaa yksilölliset ratkaisut toiveiden mukaan.

Domukselta saat kotimaiset ikkunat ja ulko-ovet uudisrakennuksiin ja remonttikohteisiin.

Tuotteet valmistetaan mittatilaustyönä, huomioiden käyttömukavuus, energiatehokkuus ja turvallisuus. Ikkunoita valmistetaan puu, puu/alumiini ja alumiinirakenteilla (Ikihyvä ja Schüco).  Ulko-ovet valmistetaan alumiinirakenteisina (Domlux, Ikihyvä ja Schüco).

Ikkuna- ja ovihankinnoissa Domluxin ammattitaitoinen henkilöstö kartoittaa sopivat tuotteet suunnittelusta asennukseen. 

https://www.domus.fi/Ota yhteyttä

Paula Karjalainen

Domus Yhtiöt Oy

Paula Karjalainen

Kalusteet
040 304 5448
paula.karjalainen@domus.fi

Tiia Helander

Domus Yhtiöt Oy

Tiia Helander

Kalusteet
050 343 2227
tiia.helander@domus.fi

Juha Riuttanen

Domus Yhtiöt Oy

Juha Riuttanen

Myynti
040 3045 358
juha.riuttanen@domlux.fi

Jarmo Jaakkola

Domus Yhtiöt Oy

Jarmo Jaakkola

Myyntipäällikkö
050 0452 580
jarmo.jaakkola@domlux.fi

Heidi Klemetti

Domus Yhtiöt Oy

Heidi Klemetti

Myyntiassistentti
040 3045 332
heidi.klemetti@domlux.fi

Miska Kahelin

Domus Yhtiöt Oy

Miska Kahelin

Kalusteet
040 304 5481
miska.kahelin@domus.fi